چهارشنبه ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - June 19 2019
کد خبر: 43284
تاریخ انتشار: 13 تير 1397 10:53
تیم فوتبال ژاپن آخرین نماینده آسیا در جام جهانی روسیه بود که در مرحله یک هشتم نهایی مقابل بلژیک تن به شکستی دراماتیک داد تا سامورایی‌ها هم روسیه را ترک کنند.
به گزارش خبرنگار مهر، نتایج تیم ملی کشورمان در روسیه از نظر اغلب کارشناسان و اکثر مردم آنقدر رضایتمند بود که فوتبال دوستان چند شبی را به عشق این تیم تا حوالی صبح در خیابان ها شادی کنند. نتایج می گفت پیروزی برابر مراکش قهرمان قاره آفریقا، شکستی خفیف برابر تیم پر ستاره اسپانیا و تساوی آبرومند برابر پرتغال با «رونالدو»یش. به خصوص که این نتیجه همراه شد با مهار پنالتی بازیکن بزرگی مثل رونالدو توسط علیرضا بیرانوند. صحنه ای که در خصوص آن گفته می شود همچون گل خداداد عزیزی به استرالیا در تاریخ فوتبال ایران ماندگار یادگار خواهد شد. تیم ملی ایران در گروه موسوم به مرگ با ۴ امتیاز به کارش پایان داد تا پشت سر اسپانیا و پرتغال ۵ امتیازی از صعود به مرحله بعدی باز ماند.

در روز اول این مسابقات پیروزی اتفاقی تیم ملی ایران برابر مراکش با گل به خودی حریف وقتی بیشتر به چشم آمد که عربستان پر ادعا برابر روسیه میزبان شکستی پر گل پذیرفت و بعد از آن استرالیا و کره جنوبی هم با حداقل اختلاف ممکن مغلوب فرانسه و سوئد شدند.

بعد از آن تیم های آسیایی دیگر هم در بازی های پیش رو نتایج بهتری گرفتند. عربستان مقابل تیم قدرتمند اروگوئه که به مرحله یک چهارم نهایی راه یافت با یک گل مغلوب شد و مصر را با محمد صلاح افسانه ای اش مغلوب کرد. کره جنوبی گرچه به تیم قدرتمند مکزیک با نتیجه ۲ بر یک باخت اما توانست بزرگ ترین شگفتی جام را در آخرین شب حضورش در روسیه با حذف مدافع عنوان قهرمانی رقم بزند. و البته بزرگترین کار را در بین تیم های آسیایی ژاپن کرد که برای بار سوم در تاریخ فوتبالش موفق شد از مرحله گروهی مسابقات صعود نماید. ژاپنی ها در مرحله یک هشتم نهایی هم نمایش قابل قبولی مقابل تیم خوب و قدرتمند بلژیک داشتند و در دیداری نزدیک و با گل دیر هنگام ستاره تیم بلژیک نتیجه را با حساب ۳ بر ۲ واگذار کرده و از گردونه مسابقات حذف شدند. 

واقعیت این است که ورای نتیجه، از نظر ارائه فوتبال تاکتیکی و چشم نواز اگر نگوییم تیم ملی ایران در رده آخر صف تیم های آسیایی قرار دارد، حداقل تیم اول آسیا هم نیست و قطع به یقین اگر قرار به تحسین تیم های آسیایی در جام جهانی باشد، با حضور ژاپن و حتی کره جنوبی تیم ملی کشورمان در اول این صف قرار نخواهد گرفت. 
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدیدها