دوشنبه ۰۵ فروردين ۱۳۹۸ - March 25 2019
کد خبر: 42803
تاریخ انتشار: 23 خرداد 1397 16:17
در جلسه شورای اداری استان چهارمحال و بختیاری مقرر شد تا 4 نفر از وام گیرندگان صندوق در شهرستان های فارسان، اردل، کیار و کوهرنگ بعنوان مربی شناسایی شوند و به منظور استفاده از ایده ها و طرح های پیاده سازی شده بوم گردی و طبیعت گردی به خارج از کشور اعزام شوند.
در این نشست که با حضور نوراله زاده مدیرعامل صندوق کار آفرینی امید، کاظمی نماینده مردم شهرستان های فارسان، اردل، کیار و کوهرنگ در مجلس شورای اسلامی، مدیرصندوق کار آفرینی امید استان، فرمانداران شهرستانهاي 4 گانه و جمعی از مسئولین شهرستانی برگزار شد، صندوق کارآفرینی امید به منظور پرداخت تسهیلات قرض الحسنه تا سقف 150.000.000 ریال جهت تامین هزینه های مالی سفر این مربیان اعلام آمادگی کرد.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید در ادامه به بررسی مشکلات شهرستانهای اردل، کیار، فارسان و کوهرنگ پیرامون موضوع اشتغال روستایی پرداخت و از آمادگی صندوق جهت پذیرش کلیه طرح های گردشگری و صنایع دستی در روستاها و مناطق عشایری استان خبر داد.
نوراله زاده گفت: تمامی این طرح ها در کمیته های مربوطه مورد بررسی قرار خواهند گرفت و در صورت واجد شرایط بودن قابل پرداخت می باشند.
وی در خصوص پرداخت تسهیلات مشاغل خانگی و طرح های کوچک از جمله صنایع دستی و سنتی مانند چوقا و گلیم گفت: پرداخت این تسهیلات از محل اعتبارات توسعه اشتغال روستایی محدودیت نداشته و در صورت عدم دارا بودن مدرک فنی در صورت تاییدیه توسط بخشداری و یا دهیاری قابل قبول می باشند.
مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید افزود: تلاش در جهت رفع بیکاری جوانان جویای کار، آموزش و فرهنگ سازی در زمینه جذب توریست، رونق گردشگری و ارتقاء دانش مردم در زمینه های فرهنگی و اجتماعی از اهم برنامه های صندوق می باشد.
 در ادامه دکتر کاظمی ضمن بیان مسائل و مشکلات شهرستانهای حوزه فعالیت، خواستار حمایت صندوق کار آفرینی امید از طریق پرداخت تسهیلات کم بهره و رفع بیکاری در استان شدند.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: