جمعه ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ - May 24 2019
کد خبر: 42213
تاریخ انتشار: 16 ارديبهشت 1397 00:55
به دنبال ناپدید شدن یکی از مهمترین افسران ضدجاسوسی کره شمالی در چین، پیونگ‌یانگ تلاش همه جانبه‌ای را برای یافتن این فرد قبل از رسیدنش به اروپا و یافتن پناهگاه امن آغاز کرده است.
به گزارش ایسنا به نقل از دیلی میل، جستجوی بین المللی برای یکی از مهمترین افسران ضد جاسوسی کره شمالی که از اواخر فوریه سال جاری میلادی ناپدید شده و گمان می‌رود فرار کرده باشد، در حال اجراست. فرض بر این است که این جاسوس در انگلیس یا فرانسه باشد.

هویت این فرد کانگ ۵۰ ساله و یک سرهنگ از وزارت امنیت کشور کره شمالی اعلام شده که مسئول نظارت بر اقدامات جاسوسی و مخالفان در چین، روسیه و جنوب شرق آسیا بوده است.

منابع مطلع به وبسایت خبری Daily NK مستقر در سئول گفتند که وی از هتل بین المللی "ژونگپو" در شهر شنیانگ در چین در ۲۵ فوریه سال جاری میلادی ناپدید شده است.

این هتل که قبلا "چیلبوسان" نام داشت به صورت مشترک توسط کره شمالی و چین اداره می‌شد.

گزارش‌ها حاکی از آن است که این هتل محل اصلی برای فعالیت هکرهای کره شمالی در چین بوده است.

منابع در چین و کره شمالی مدعی هستند که کانگ مسئول جمع آوری اطلاعات و عملیات بوده است.

وی همچنین مسئول نظارت بر دستیابی به داده‌های برنامه اتمی کره شمالی توسط سازماندهی تبادلات محرمانه میان دانشمندان نیز بوده است.

براساس اطلاعات به دست آمده، کانگ با ارز فراوان و یک ماشین با قابلیت چاپ دلار آمریکا گریخته است.

گمان می‌رود که این افسر عالی رتبه کره شمالی بخشی از جامعه نخبگان کره شمالی بوده است.

همچنین به دلیل داشتن اطلاعات داخلی از توافقات جاسوسی کره شمالی، این ادعا مطرح شده که کیم جونگ اون، رهبری کره شمالی به ۱۰ تن از جاسوس‌هایش دستور داده تا این افسر عالی رتبه را پیش از یافتن محلی امن در اروپا ترور کنند.

روزنامه Daily NK گزارش داد: با توجه به آنکه هنوز محل دقیق اختفای این افسر جاسوس عالی رتبه مشخص نشده، تحقیقات برای یافتن او ادامه دارد. فرض بر این است که او در فرانسه یا انگلیس باشد.

یکی از منابع مطلع نیز اعلام کرد، پس از آنکه اعضای گروه موسوم به ۱۰۹ کره شمالی توسط دولت متهم شدند، این مرد فرار را بر قرار ترجیح داده است. براساس داده های موجود، مشخص شده که این افسر عالی رتبه حین اقامت در خارج از کشور به صورت مخفیانه اقدام به جمع آوری پول کرده و با وجود احضار شدن توسط دولت پیونگ یانگ، فرار کرده است.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: