جمعه ۰۲ فروردين ۱۳۹۸ - March 22 2019
کد خبر: 41653
تاریخ انتشار: 18 اسفند 1396 17:54
رای آوردن ملاک نیست؛ اگر مراقب نباشید، دچار ماجرای بنی صدر می شوید. هرکسی از پرچم ولایت فاصله بگیرد نه مردمی است نه متدین. در زمینه حجاب دیروز بخشی از خون جگر رهبر عزیزمان را مشاهده کردید. در غرب بر تن سگ و اسب لباس عروس می‌پوشانند و با آنها ازدواج می‌کنند.


 حجت‌الاسلام صدیقی گفت: وزیر خارجه فرانسه که به کشورمان آمد، جواب‌های مناسبی از سوی مسئولان دریافت کرد؛ آنها می‌خواهند دلال آمریکا باشند و به ما بگویند که برای حضورتان در منطقه باید از ما اجازه بگیرید؛ ما به هیچ قدرتی اجازه اینگونه فضولی ها را نخواهیم داد.

بحجت‌الاسلام کاظم صدیقی در خطبه‌های امروز (۱۸ اسفند) نماز جمعه تهران، با بیان اینکه حضرت زهرا (س) اسوه همسرداری، قهرمان میدان نیایش و عبادت، پهلوان میدان صبر، بزرگ انسانِ کار و تلاش برای گرم کردن زندگی، بزرگ عنصرِ زهد و ایثار و بزرگ پرچمدارِ جنگ نرم و مقابله با نفاق است، اظهار کرد: ماموریت حضرت صدیقه طاهره (س)، تجلی عبودیت محض است؛ ایشان بانوی آزاده‌ای است که تمام وجودش ذوب در ذات احدیت است.

حضرت زهرا (س) الگوی همه انسان هایی است که عطش آدم شدن دارند، بی‌بی عالَم، همه اخبار غیب را می دانستند. ایشان مصائب فرزندانشان را تا روز قیامت دیده بودند و از همه چیز باخبر بودند و این را پذیرفتند.
حضرت صدیقه طاهره (س) برای بانوان الگویی خاص است و به بانوان درس مادری، درس همسرداری، درس خانه داری، درس اقتصاد مقاومتی و درس همراهی با یک همسر رزمنده تا جبهه جنگ را می‌دهد.
مسئولیت‌های سیاسی و مناصب حکومتی در راس امانتداری ها قرار دارد، امانت باید به اهل آن سپرده شود؛ کسانی که دقت در عزل و نصب‌ها ندارند و اشخاص بی کفایت را بر مسند امور می‌نشانند، علائم نفاق در آن‌ها وجود دارد. فردی که از تعهدات خودش تخطی کند «منافق» است.
ما به بانوان کشورمان مباهات می کنیم و به آنها عرض می کنیم بعد از مقام ربوبیت که از شئون آن مقام نبوت هم می‌باشد، مقام «مادری» قرار دارد، انسان هر اندازه مقام و موقعیت پیدا می کند باید بداند پدر و مادر بالاتر از اوست. مادر در اسلام دارای جایگاه بسیار خاصی است.
زن غربی امروز هیچ جایگاهی از هویت انسانی برای خودش احراز نمی کند و در برابر خشونت مردان، هراس داشته و ابتکار عمل ندارد، هفته پیش خبری آمد که نخست وزیر انگلیس وزیری را به کابینه معرفی کرده با عنوان «وزیر تنهایی»؛ از جمعیت 54 میلیونی انگلیس، 9 میلیون تنها زندگی می کنند؛ نه همسری، نه انیسی، نه مونسی؛ این افراد برای آنکه سفره دل را پیش کسی باز کنند نزد طبیب می روند و پول می دهند تا بتوانند حرف‌هایشان را برای یک نفر بیان کنند.
در جامعه غربی ازدواج با حیوانات در حال باب شدن است، در جامعه غربی باب شده که بر تن حیواناتی مثل سگ و اسب لباس عروس می پوشانند و با آنها ازدواج می کنند؛ درود بر اسلام، سلام بر شریعت انور، سلام بر فاطمه زهرا (س) و فرزندانش.
اگر خانواده از هم بپاشد، جامعه از هم خواهد پاشید، در زمینه حجاب دیروز بخشی از خون جگر رهبر عزیزمان را مشاهده کردید؛ زنهای ایرانی از قبل از اسلام حجاب داشتند؛ به تخت جمشید مراجعه کنید، تصاویری که آنجاست موید این حرف است. عجب از برخی خواص است، برخی که پدرانشان جزو مدافعان حجاب بودند، حرف‌هایی می‌زنند.
حجاب برای بانوی اسلامی، کرامت و صیانت به همراه می آورد، ما به حجاب بانوان کشورمان افتخار می کنیم . ملت ایران که این همه شهید داده، زیر بار تحمیل بی حجابی و بدحجابی نخواهد رفت.
مجالسی که در تراز ملت عظیم ما نبوده تشکیل شده است، در تهران گرچه مسئولان عذرخواهی کردند و گفتند که در جریان نبودند اما مواظب باشند که کار را به دست کسانی ندهند که بعد مجبور به عذرخواهی شوند. همه مسئولان، ادارات و جراید ما بیایند برای خدا از حضرت زهرا (س) الگو بگیرند و از این به بعد، به جای ایجاد شبهه و فرافکنی، درصدد تحکیم بنای مستحکم خانواده بربیایند و جوانان را به متانت و دوری از ابتذال ترغیب کنند.
قضیه بنی صدر یکی از عبرت های انقلاب است، «بنی‌صدر» سر سفره ولایت و خون شهدا آمد و آرا مردم را به هر کیفیتی که بود، جذب کرد؛ رای آوردن هیچگونه ملاک نیست و نمونه های آن را فراوان دیده ایم. او به محض آنکه سکان اداره و خزانه مملکت را در اختیار گرفت و فرمانده کل قوا شد، طغیان کرد. او خودش را از بدنه مردم انقلابی، حزب اللهی و شهادت‎‌طلب جدا کرد و مُشتی غرب‌گرا دور او را گرفتند و برایش سوت و کف زدند و او هم برای راضی کردن آنها، به مردم بی اعتنا شد.
«ولایت در اسلام» هم مظهر دیانت و هم مظهر جمهوریت است، ولی فقیه در اسلام بلندگوی مردم و حامی مستضعفان است و از توده مردم هیچگاه جدا نمی شود. هرکسی از پرچم ولایت فاصله بگیرد هم مردمی نیست و هم متدین نیست. لذا همه مسئولان هر از چندگاهی باید با خدا خلوت کنند تا ببینند کجا بودند و الان کجا هستند؛ این‌ها که برایشان سوت و کف می زنند آیا دوست هستند یا دشمن؟ با خارجی ها در چه محاسبه ای هستند؟ اگر مراقب نباشید، دچار ماجرای بنی صدر می شوید.
دشمن برای دی، بهمن و اسفندماه امسال، نقشه هایی کشیده بود ولی نظر امام زمان (عج) به مردم و همچنین رهبری بی نظیر مقام معظم رهبری که عمود خیمه استقلال و عزت این مملکت هستند، این توطئه ها را خنثی کرد.
«راهیان نور»، کلاس درس است، دفاع مقدس یک کلاس زهد و ایثار و اخلاق است و شهدای ما در دوران دفاع مقدس خورشیدهای هدایت است و مردم ما با حضور خود در اردوهای راهیان نور، با شهدا تجدید پیمان می‌کنند.
پایان سال است و ترافیک خیابان‌ها، نشان از تکاپوی مردم در آخر سال برای انجام خرید دارد. یادمان نرود که حاشیه‌نشین‌‌ها و زلزله زده ها و نیازمندانی هستند که محتاج‌اند. در جشن عاطفه‌ها کم نگذاریم.
برخی که توجه ندارند بدانند هم امنیت روانی جامعه را به هم نریزند و هم مراقب سلامتی خودشان باشند؛ در این جهت صداوسیما هم باید بیشتر کار کند.
وزیر خارجه فرانسه که به کشورمان آمد، جوابهای مناسبی از سوی مسئولان دریافت کرد؛ آنها می‌خواهند دلال آمریکا باشند و به ما بگویند که برای حضورتان در منطقه باید از ما اجازه بگیرید؛ ما به هیچ قدرتی اجازه اینگونه فضولی ها را نخواهیم داد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: