چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ - March 20 2019
کد خبر: 41627
تاریخ انتشار: 15 اسفند 1396 20:05
در جلسه امروز مجلس چه گذشت؟

تهدید روحانی در مجلس

نصرالله پژمانفر از نمایندگان مخالف دولت در مجلس دهم است که از مدت‎ها پیش در صدد ارائه طرح سوال از رئیس جمهور است و امروز با کنایه به رئیس مجلس باردیگر خواسته خود را عنوان کرد.
حجت الاسلام نصرالله‎ پژمانفر برای چندمین بار در صحن علنی مجلس، هسات رئیسه را متهم کرد که سوال از رئیس جمهور را در دستور کار قرار نداده‎اند. علی مطهری هم که ریاست جلسه را بر عهده داشت و اتفاقا از امضا کنندگان طرح سوال از رئیس جمهور بود؛ گفت که سوال کنندگان خودشان آن را پیگیری نکرده‎اند و عملکرد هیات رئیسه قانونی بوده است.

به گزارش خبرآنلاین، نماینده مشهد و عضو جبهه پایداری با بیان اینکه طرح سوال از رئیس جمهور با درخواست یک چهارم نمایندگان باید پیگیری شود، در تذکری گفت: اما هیات رئیسه و علی الخصوص رئیس مجلس نسبت به اجرای آیین نامه پایبند نیستند و سوال از رئیس جمهور با تاخیر به کمیسیون ارائه شد. در تاریخ 29 بهمن ماه کمیسیون اقتصادی برای بررسی این سوال جلسه داشت و 6 اسفند باید درباره آن تعیین تکلیف می شد اما در زمان تعطیلات مجلس تا 13 اسفند این موضوع مسکوت ماند.

وی با تاکید بر اینکه 87 نماینده اعلام کردند که از پاسخ نمایندگان رئیس جمهور قانع نشده اند، خطاب به هیات رئیسه مجلس پرسید: چرا در حق این نمایندگان اجحاف می شود؟ گزارش هیات رئیسه درباره منتفی شدن این سوال جعلی و غیرواقعی است. آنها پشت درهای بسته جلسه گذاشته و حتی نگذاشتند بنده در جلسه حضور یافته و توضیح دهم.

علی مطهری که در غیاب لاریجانی ریاست جلسه ظهر امروز مجلس را بر عهده داشت، در پاسخ به پژمانفر گفت: من در متن این قضیه بودم. بعد از جلسه کمیسیون پس از یک هفته باید نصاب لازم حفظ می شد. اما عده ای از نمایندگان امضایشان را پس گرفتند و گفته شد امضاهای دیگری اضافه شده است اما دیرهنگام و پس از مهلت 7 روزه ارائه شد. من خودم امضا کننده و مدافع سوال بودم. اما سوال کنندگان در حفظ امضاها کوتاهی کرده و به شهرستان رفتند. آقای ذوالنور هم لیستی که در اختیار داشت، تحویل نداد.

وی افزود: ملاک همان فرصت یک هفته بود که تعداد امضاها از 73 مورد کاسته شد. او در واکنش به فریادهای پژمانفر گفت که سوال کنندگان هر یک به دنبال کار خود رفته و سوال از رئیس جمهور را فراموش کردند.

تهدید روحانی در مجلس: ناگزیرمان نکنید عدم کفایت سیاسی‎تان را وسط بکشیم

حجت الاسلام احمد سالک نماینده اصفهان و عضو جامعه روحانیت مبارز، رئیس جمهور را تهدید به استیضاح و یا اعلام عدم کفایت سیاسی در مجلس کرد.

سالک در تذکری در پایان جلسه امروز خطاب به رئیس جمهور گفت: آقای روحانی! شما با حاشیه سازی‎های هفتگی نمی‎توانید از وظایف و ماموریت هایتان جدا شوید، پس چگونه پاسخ نارسایی ها در اشتغال و تبعیض و فساد اداری می دهید؟

او خطاب به روحانی ادامه داد: در طول دو دولتتان بالغ بر 50 مورد به مردم توهین کرده و در روز 22 بهمن موضوع رفراندوم را مطرح کرده‎اید. شما در مقاطع مختلف، مخالفین خود را بی عقل، بی سواد و ترسو و بزدل و جاهل به دین معرفی می کنید. این روند مناسبی در شان ریاست جمهوری نیست. اگر این روند را دنبال کنید یا پای استیضاح شما و یا اجرای عدم کفایت سیاسی شما را وسط می‎کشیم.

سالک در پایان گفت: آقای رئیس جمهور، شما باید عامل اتحاد میان دولت و ملت باشید نه عدم آن.
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
انتشار یافته: ۱
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۲۷ - ۱۳۹۶/۱۲/۱۶
0
0
مردم در شعبه های دارای تابلوی موسسه مجاز کاسپین در سال 95 و طی قراردادهای رسمی با مهر کاسپین و امضا مسئولین منتخب این موسسه و پس از دریافت تائید شعبه و سپرده گذاری از دفتر مرکزی این موسسه و روابط عمومی بانک مرکزی در سال 95 پس از دریافت مجوز رسمی بانک مرکزی در ان سپرده گذاری کردند. حالا این موسسه پس از گذشت دوسه ماه از سپرده گذاری پول مردم را پس نمی دهد. اگر ان را دزدیده است پس باید در دادگاه مجازات و به استرداد اموال مردم محکوم شود و اگر طبق گفته مسئولین بانک مرکزی ان را به تعاونی منحله در سال 92 فرشتگان داده است پس کلاهبرداری نموده است و هم بانک مرکزی و هم مسئولین و موسسه کاسپین می بایستی خسارات مردم را جبران کنند . ضمنا اگر این موسسه ورشکسته است با توجه به عضویت ان در صندوق بیمه سپرده ها می بایستی خسارات مردم از این طریق پرداخت شود. ایا موضوع به این سادگی را رسانه ها متوجه نمی شوند و خود را به حماقت می زنند. ضمنا دادن مجوز بانک مرکزی به این موسسه خود جرم بسیار بزرگ وسنگینی می باشد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: