جمعه ۰۳ اسفند ۱۳۹۷ - February 22 2019
کد خبر: 41292
تاریخ انتشار: 18 بهمن 1396 15:55
۱۴ سناتور آمریکایی طی نامه‌ای به ترامپ، خواستار تحریم ایران به خاطر «پیگیری مستمر قابلیت‌های موشک بالستیکی» شدند.
سناتور‌ها برنامه موشکی ایران را هدف قرار دادند. به گزارش وبگاه رسمی مارکو روبیو، ۱۴ سناتور آمریکایی طی نامه‌ای به ترامپ، خواستار اعمال تحریم‌های سخت علیه ایران به خاطر «پیگیری مستمر قابلیت‌های موشک بالستیکی» شدند.

سناتور‌ها مدعی شدند که ایران فعالانه برنامه موشک بالستیکی‌ای را دنبال کرده که منافع و متحدان آمریکا را تهدید می‌کند.

نام امضاکنندگان نامه به این ترتیب است: تاد یونگ، مارکو روبیو، تام کاتن، جان کورنین، تد کروز، جیمز اینهوف، کوری گاردنر، استیو دینز، جان باراسو، شلی مور کاپیتو، دین هلر، دیوید پردو، جانی ایساکسون و جیمز ریچ.

مارکو روبیو و تاد یونگ که سازمان‌دهندگان اصلی این نامه بودند، هر دو عضو کمیته روابط خارجی سنا هستند.

آنها، ضمن ستایش از اقدامات اخیر ترامپ علیه برنامه موشکی و اعلام آمادگی برای کار علیه ایران، خواستار ابقای «تمرکز» آمریکا بر برنامه موشکی ایران شدند.

سناتور‌ها ایران را به حمایت از تروریسم و برانگیختن بی‌ثباتی در منطقه متهم کرده و مدعی شدند که برنامه موشکی ایران «نیرو‌های مستقر آمریکا» در منطقه و «متحدان آمریکا» را در معرض خطر مستقیم قرار می‌دهد.

در ادامه ادعا‌های سناتورها، آن‌ها با بیان اینکه برنامه هوافضای ایران به ساخت موشک قاره‌پیما کمک می‌کند، خواستار مقابله با آن شدند.

در این نامه آمده: «ما معتقدیم که (اعمال) تحریم‌های قوی‌تر (علیه ایران)، ضروری است. بنابراین، ما از دولت می‌خواهیم با کنگره برای اعمال تحریم بر هر بخش از اقتصاد ایران که به طور مستقیم یا غیرمستقیم با توسعه یا انتقال اجزا، قطعات و فناوری مرتبط است، کار کند.»

سناتور‌ها با بیان اینکه ایران کنترل برنامه موشکی را به سپاه و نیروی هوافضای آن سپرده، از دولت خواستند که بر علیه هر شخص یا نهادی که به سپاه یا نیروی هوافضای آن، کمک مادی ارائه دهد، تحریم‌هایی اعمال کند.

سناتور‌های آمریکا در پایان نامه ادعا‌هایی درباره روابط موشکی ایران و کره شمالی مطرح کردند.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: