سه‌شنبه ۰۳ مهر ۱۳۹۷ - September 25 2018
کد خبر: 40036
تاریخ انتشار: 16 مهر 1396 18:27
محسنی‌اژه‌ای: در بحث شرکت‌های تعاونی اعتبار نیز همین طور است و قوه قضاییه ناچار است وارد شود تا پول مردم از بین نرود. البته خود قوه قضاییه منبعی برای پرداخت پول مردم ندارد و ما ناگزیر با برخورد با متهم یا مجرم هستیم و سعی می‌کنیم اموال مجرمان را شناسایی کنیم.
حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای نشست خبری امروز خود اظهار کرد: در بحث شرکت‌های تعاونی اعتبار نیز همین طور است و قوه قضاییه ناچار است وارد شود تا پول مردم از بین نرود. البته خود قوه قضاییه منبعی برای پرداخت پول مردم ندارد و ما ناگزیر با برخورد با متهم یا مجرم هستیم و سعی می‌کنیم اموال مجرمان را شناسایی کنیم و به مردم بازگردانیم اما گاهی اوقات یا پول‌ها و اموال از بین می‌رود یا از پول مردم سود داده‌اند.
 
معاون اول قوه قضاییه در رابطه با برخی از گرفتاری‌ها که از ناحیه دستگاه‌های دیگر برای قوه قضاییه ایجاد می‌شود، گفت: یک چک برگشتی وقتی برگشت می‌خورد، دارنده چک کلی به‌زحمت می‌افتد و اگر شکایت کند، مراحل مختلفی باید طی شود و هزینه‌هایی هم پرداخت کند. مدتی پیش عرض کردم که موردی بود که در طول حدود چهار ماه بیش از 2 هزار و 800 برگ چک از یک شعبه بانک، تحویل فردی شده بود که این فرد در مدت نسبتاً کوتاهی از بانک‌های مختلف، 640 فقره چک برگشتی داشت. آیا نباید وقتی این تعداد چک برگشت می‌خورد، چک جدید صادر نشود؟ اخیراً با مورد مشابه دیگر برخورد کردیم که یک فردی از بانک‌های مختلف چک گرفته و بیش از 400 چک برگشتی دارد. از هر فقره چک یک پرونده هم تشکیل شود، کلی پرونده وارد دستگاه قضا می‌شود. تقاضا داریم بانک مرکزی و بانک‌ها نسبت به این موضوع توجه بیشتری کنند تا برای خود و مردم و قوه قضاییه دردسر کمتری پیدا شود. 
 
محسنی‌اژه‌ای در ادامه گفت: افرادی جاعل هستند که عنوان یا نامه جعل و از مردم اخاذی می‌کنند. سه الی چهار برگ جعلی آمده بود که گفتم در اختیارم بگذارند تا مشاهده کنم. یک برگ جعل کردند که زیر آن نوشته شده، سید ابراهیم رییسی معاون اول قوه قضاییه؛ آن هم در زمانی که آقای رییسی اصلاً معاون اول نبوده است و مهر و امضا هم برای معاونت اول یا آقای رییسی نیست. به نام ریاست قوه قضاییه نامه دیگری جعل کردند که خطاب به رییس دیوان محاسبات کشور است و مطالبی از رییس دیوان محاسبات خواسته شده که اصلاً ربطی ندارد. نامه دیگری به نام رییس دیوان عدالت اداری جعل کردند که همه این جعل‌ها بسیار ناشیانه است. 
 
وی گفت: اخیراً موردی در کرمان و تهران در ارتباط با این نامه‌ها دستگیر شده و احتمالاً هم باید یک جریان باشد. از مردم تقاضا دارم یک مقدار توجه داشته باشند.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: