چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۳۹۷ - June 20 2018
کد خبر: 37920
تاریخ انتشار: 10 تير 1396 16:57
فعالیت‌های خیریه در دنیا در حال تغییر شیوه‌های کمک به نیازمندان هستند. یکی از مشهورترین نمونه‌های همراهی تکنولوژی برای ایجاد یک رخداد جهانی خیریه را می‌شود در چالش آب یخ دید.

راه امروز: فعالیت‌های خیریه در دنیا در حال تغییر شیوه‌های کمک به نیازمندان هستند. یکی از مشهورترین نمونه‌های همراهی تکنولوژی برای ایجاد یک رخداد جهانی خیریه را می‌شود در چالش آب یخ دید. چالشی که یک سال بعد از شروع آن، 100‌میلیون دلار کمک برای بیماران ALS جمع شده بود.
فعالیت‌های خیریه در دنیا در حال تغییر شیوه‌های کمک به نیازمندان هستند. یکی از مشهورترین نمونه‌های همراهی تکنولوژی برای ایجاد یک رخداد جهانی خیریه را می‌شود در چالش آب یخ دید. چالشی که یک سال بعد از شروع آن، 100‌میلیون دلار کمک برای بیماران ALS جمع شده بود. 

نوآوری و فناوری به‌سرعت با زندگی مردم عجین می‌شود و مجموعه‌های بسیاری توانسته‌اند از تکنولوژی موبایل و اینترنت برای تسهیل کمک‌های خیریه و جذابیت بیشتر آن‌ها برای مردم استفاده کنند. این مجموعه‌ها با کمک موبایل، از طریق کدهای ویژه پرداخت فرصت‌ها را برای مشارکت مردم در فعالیت‌های خیرخواهانه افزایش داده‌اند. در روزهای اخیر و همزمان با ماه مبارک رمضان، در طرحی با عنوان «چند قدم تا روشنایی» با مشارکت چشمگیر کاربران آپ، طرحی نو در افتاده و بیش از هزار زندانی آزاد شدند و به آغوش خانواده خود برگشتند. اما این تازه آغاز کار است و طرح «چند قدم تا روشنایی» و کد آزاد سازی زندانیان طبق وعده آپ همچنان فعال می ماند و امید است که چراغ حرکت خیر آزادی زندانیان همچنان روشن بماند.

این طرح در برنامه ماه عسل و با مشارکت شرکت آسان پرداخت از اواسط ماه مبارک رمضان آغاز شد و کاربران آپ با شماره‌گیری کد 40*733* کمکهای مالی خود را برای آزادی زندانیان محکوم مالی اهدا کرده‌اند. کمک‌های مردمی جمع¬آوری شده در طرح «چند قدم تا روشنایی» توسط مدیر عامل، قائم مقام مدیر عامل و اعضای هیات مدیره شرکت آسان پرداخت به نیابت از مردم خیرخواه ایران به آقای جهانگیر رئیس سازمان زندان‌ها اهدا شد که با احتساب آخرین چک تحویل شده، میزان کل کمک‌های مردمی برای آزادی زندانیان به بیش از 17 میلیارد تومان رسید. 

جهانگیر رئیس سازمان زندان‌ها نیز درباره آزادی زندانیان محکوم مالی در طرح «چند قدم تا روشنایی» گفت: « پس از بررسی های صورت گرفته این طرح شامل کسانی شد که سابقه کیفری نداشتند و به عبارت بهتر بدهکار هستند نه بزهکار، این افراد متاهل بودند و در کارهای فرهنگی و دوره های اخلاق و مهارت زندگی زندان شرکت کرده و گواهینامه¬های لازم را نیز داشته¬اند. از همان شروع طرح «چند قدم تا روشنایی» و با دریافت چک کمک¬های مردمی و بدون فوت وقت 500 زندانی آزاد شدند و اکنون با توجه به همدلی مردم و جمع آوری مبلغ 17 میلیارد تومانی تا پایان ماه مبارک رمضان قرار است بیش از هزار زندانی به آغوش خانواده هایشان برگردند.»

مشارکت خیرخواهانه مردم در طرح «چند قدم تا روشنایی» در حالی ماندگار شده است که توجه به سنت حسنه دستگیری از نیازمندان در ماه مهمانی خدا همواره مورد توجه اقشار مختلف جامعه ایرانی بوده است. 
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: