دوشنبه ۰۶ خرداد ۱۳۹۸ - May 27 2019
کد خبر: 36171
تاریخ انتشار: 16 ارديبهشت 1396 23:58
یک کارشناس فوتبال معتقد است پرسپولیس به دلیل برنامه ریزی بلند مدت برای قهرمانی در لیگ شایسته عنوان بهترین تیم فوتبال در فصل اخیر است.
رسول کربکندی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره پایان لیگ شانزدهم با قهرمانی پرسپولیس، نایب قهرمانی استقلال و سقوط صبا به همراه ماشین سازی به لیگ دسته یک در هفته‌ پایانی، اظهار کرد: هفته‌ پایانی در دو، سه نقطه جدول حساسیت‌هایی را به دنبال داشت. با توجه به قهرمانی زودهنگام پرسپولیس کماکان رقابت برای نایب قهرمانی و فرار از سقوط وجود داشت که قرعه سقوط به نام صبا در آمد. استقلال نایب قهرمان شد و سپاهان هم نتوانست رده چهارم را کسب کند. برای سایر تیم‌ها این هفته‌ پایانی از اهمیت زیادی برخوردار نبود. فکر می‌کنم که سلامت این مسابقات بیش از هر چیزی اهمیت داشت و نسبت به گذشته شاهد بازی‌های سالم‌تری بودیم.

این مربی فوتبال با بیان این که آهسته آهسته لیگ برتر سلامت کامل را به دست می آورد، گفت‌: لیگ شانزدهم باعث شد تا اتفاقات گذشته را فراموش کنیم. لیگ شانزدهم، لیگ خوبی بود. به جز قهرمانی زودهنگام پرسپولیس حساسیت در مسابقات وجود داشت. ذوب آهن خوب عمل کرد و شاید برخی انتظار بیشتری از تراکتورسازی و سپاهان داشتند. نقطه تاریک لیگ تعطیلی‌های زیاد بود و چنین اتفاقاتی را در هیچ کجای دنیا نمی‌بینید.

کربکندی با اشاره به کم تحملی هواداران و بازیکنان  در برابر اشتباه‌های داوری، خاطرنشان کرد: در اروپا چنین اتفاقاتی رخ نمی‌دهد، چرا که همه چیز بر اساس قانون است. شما دیدید که در بازی پاری‌سن‌ژرمن و بارسلونا اشتباه‌های تاثیرگذار بسیاری وجود داشت، اما در آن جا قانون حاکم است. همین رویه باعث می‌شود که بازیکنان ما در رقابت‌های بین‌المللی به راحتی اخطار بگیرند و اخراج شوند.

او با بیان این که ادامه‌ روند مشکلات اقتصادی تیم‌ها را زمین می‌زند، افزود: باشگاه‌های ما از نظر اقتصادی بدهکار هستند و تیم‌هایی که متعلق به شرکت و سازمانی نیستند دچار مشکل خواهند شد، باید از این نظر لیگ برتر سر و سامان بگیرد. اکثریت تیم‌های ما با این مشکل مواجه هستند.

کربکندی درباره کیفیت لیگ شانزدهم نسبت به ادوار گذشته این مسابقات، اظهار کرد: فکر می‌کنم بازی‌ها و روش‌های متفاوتی را شاهد بودیم. بیشتر تیم‌ها میل به بازی روی زمین داشتند و بیشتر و بهتر دیده شدند. از نظر کیفی ورزشگاه‌های ما بهتر شده بودند. نمی گویم سطح فوتبالمان بالا است، اما متفاوت از گذشته شده بود. بازی‌ها مرتب‌تر برگزار شد و نسبت به گذشته بهتر بود.

سرمربی سابق ذوب آهن در پاسخ به این سوال که کدام تیم لقب بهترین را کسب کرد، گفت‌: پرسپولیس چهار هفته‌ قبل از اتمام این مسابقات قهرمان شد که این حاصل کار برنامه‌ریزی شده آنها بود. آنها از دو سال پیش برنامه قهرمانی داشتند و امسال به هدف خود رسیدند. استقلال هم بعد از افت ابتدای فصل توانست راه خود را پیدا کند و خیلی زود خود را بالا کشید. تراکتورسازی و سپاهان در حد انتظارات ظاهر نشدند. تراکتورسازی بازیکنان زیادی در ابتدای فصل در اختیار گرفت و در نهایت هم توانست سهمیه آسیایی را کسب کند. ذوب آهن فوتبال خوبی را انجام می‌دهد و استقلال خوزستان علی‌رغم مشکلات مالی بسیار و جدا شدن بازیکنان تیمش در لیگ برتر و آسیا خوب ظاهر شد. تیم‌های ما تا حدودی سر و شکل خوبی گرفتند.

او برانکو را بهترین مربی لیگ شانزدهم نامید و افزود: برانکو برنامه‌ریزی خوبی را انجام داده و بهترین مربی این فصل لقب می‌گیرد. علیرضا منصوریان هم بعد از نیم فصل توانست تیم جوان و متحول شده خود را نایب قهرمان کند. مجتبی حسینی به عنوانی که تاکنون کمک مربی بود توانست با ذوب آهن خوب عمل کند و تیمش هم فوتبال خوبی را به نمایش می‌گذارد.

سرمربی سابق ذوب آهن درباره بهترین بازیکن لیگ شانزدهم، گفت‌: به نظر من رجب زاده علی‌رغم سن بالا تاثیرگذاری زیادی در ذوب آهن داشت، طارمی هم گل‌های سرنوشت سازی را برای تیمش به ثمر رساند، اما تمرکز لازم را نداشت و می‌توانست بیش از ۳۰ گل را به ثمر برساند.

او در پایان درباره پدیده لیگ شانزدهم گفت‌: امید نورافکن بهترین بازیکن جوان این مسابقات بود و شایستگی کسب این عنوان را دارد.
نظرات شما
نام:
ایمیل:
* نظر: